A NATO nyomon követi Oroszország minden lépését
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár ígéretet tett arra, hogy a szövetség a héten megvitatja, hogy “fokozza” Ukrajna támogatását.
“A NATO nem részese a konfliktusnak. De a támogatásunk kulcsszerepet játszik” – mondta keddi sajtótájékoztatóján.
Szerdán a NATO védelmi miniszterei meghívják ukrán kollégájukat, hogy “megvitassák a fejlett légvédelmi rendszereket Ukrajna egyéb védelmi eszközeit. Várom a további fejleményeket” – idézi Stoltenberget a CNN.
“Ukrajna lendületben van, és továbbra is jelentős eredményeket ér el, miközben Oroszország egyre inkább szörnyű és válogatás nélküli támadásokat intéz a civilek és az infrastruktúra ellen. Putyin elnök kudarcot vall Ukrajnában”,
tette hozzá Stoltenberg. Vlagyimir Putyin orosz elnök nukleáris csapással kapcsolatos burkolt fenyegetéseire utalva Stoltenberg azt nyilatkozta, hogy “Oroszország tudja, hogy a nukleáris háborút nem lehet megnyerni, és nem is szabad megvívni”. “Szorosan figyelemmel kísérjük Oroszország nukleáris erőit; nem tapasztaltunk semmilyen változást az orosz magatartásban, de továbbra is éberek maradunk” – mondta. A főtitkár egyúttal ismét felszólította Putyint, hogy vonja ki csapatait Ukrajnából.
Emellett kitért Fehéroroszország Oroszországgal közös katonai bevetéseire is, mondván, hogy Alekszandr Lukasenko fehérorosz vezetőnek “fel kellene hagynia Fehéroroszország bűnrészességével ebben az illegális konfliktusban”.
Stoltenberg azt is elmondta, hogy a NATO megerősítette a fontos létesítmények védelmét az Északi Áramlat-vezetékek – általa “szabotázsnak” nevezett – szivárgását követően megduplázta jelenlétét a Balti- és az Északi-tengeren több mint 30 hajóra, és növelte a hírszerzési információmegosztást.
“A szövetségesek kritikus infrastruktúrája elleni bármilyen támadásra egységes és határozott válaszlépéseket fogunk tenni.”
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/11/onfelaldozas-vagy-esztelenseg-ukrajna-miatt-teljesen-lenullazta-loszertartalekait-nemetorszag/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban